Zpět na blog

EET klepe na dveře. Jsme připraveni!

EET neboli elektronická evidence tržeb. Možná už při samotném pomyšlení na tato tři slova vám hrůzou vstávají vlasy na hlavě. S námi se ale této obávané povinnosti bát nemusíte.

Datum spuštění EET pro e-shopy se nezadržitelně blíží, a i když to v jednu chvíli vypadalo, že pro e-shopy nebude platit vůbec, zatím je termín 1. března platný a pro všechny e-shopy závazný.

Pokud máte obavy z toho, jak EET zvládnete, pak je můžete rovnou hodit za hlavu. FastCentrik je totiž na EET připraven. Naši programátoři ladí ještě poslední detaily, aby pro vás start i průběh elektronické evidence byl naprosto bez problému.

Proč vlastně EET?

  • Celý nápad s elektronickou evidencí tržeb vznikl především kvůli krácení daní, které se v ČR rozmohlo. Aby mohla Finanční správa hlídat tyto úniky a provádět daňové kontroly, potřebuje k tomu dostatek informací a vhodné nástroje, kterými tyto informace získá. Právě z tohoto důvodu zavádí EET jako účinnou formu daňové kontroly.
  • Zda je právě tento krok tím správným, ukáže až čas a výsledky elektronické kontroly.
  • My pro vás však veškeré změny hlídáme a všem legislativním podmínkám pružně přizpůsobujeme fungování e-shopů, abyste si nemuseli dělat starosti a vaše podnikání mohlo i nadále růst.

Startujeme v březnu

  • EET pro e-shopy začíná už 1. března.
  • Sledujte proto náš seriál, který se věnuje EET a neunikne vám žádný podstatný detail.
  • Postupně vám dodáme všechny potřebné informace a připravíme váš e-shop na bezproblémový start s EET.

Přečtěte si také:

Jak se připravit na EET

Co je potřeba udělat před začátkem EET

Jak stáhnout autentizační údaje a certifikát k EET

Jak funguje komunikace při vystavování účtenek

Jaké situace vznikají při evidenci tržeb a jak je řešit